
@FORE Nieuwsbericht 2025 – 03
29 maart 2025
In dit nummer

- Aankomende golfwedstrijden
- Samen golfen — samen doorstromen!
- Mededelingen van het bestuur
- Onze mooie Golfbaan
- Vernieuwde Plaatselijke Regels
- Doe mee met Meet & Play!
- Golfregels — dit zijn de verschillen tussen stroke- en matchplay
- NGF speelrecht/contributie verzekering
- Golflessen bij onze Golfpro
- Onze Sponsoren
Aankomende golfwedstrijden

- Tony Dumoulin Openingswedstrijd – zondag 30 maart 2025, start wedstrijd 11:00 – baan gesloten voor niét deelnemende golfers
- Maandbeker 1 – zondag 6 april 2025, start wedstrijd 9:30 – baan gesloten voor niét deelnemende golfers
- Uitwisseling Golfclub Residenz Rothenbach, wedstrijd in Rothenbach – dinsdag 15 april 2025
- Matchplay Clubkampioenschap – ronde 1 van 1 mei t/m 31 juli (drie wedstrijden). Je kunt je aanmelden vanaf 1 april via een e-mail aan weco@golfclumeerssen.nl.
Dat doe je onder Leden login. Kies hier voor Wedstrijden. Hier kun je je gemakkelijk aanmelden voor een golfwedstrijd
Kies in de E-Golf4U Web App voor Wedstrijden. Hier kun je je gemakkelijk aanmelden voor een golfwedstrijd
Samen golfen — samen doorstromen!

Bij Golfclub Meerssen draait golf niet alleen om een goed spel, maar ook om respect voor elkaar en de baan. Een vlotte doorstroming zorgt ervoor dat iedereen met plezier kan spelen.
Niemand hoeft met het zweet op zijn voorhoofd door de baan te rennen maar met een paar eenvoudige gewoontes kunnen we samen het tempo erin houden:
🚶♂️Speel vlot en efficiënt — Sta klaar om af te slaan, loop direct na de laatste afslag naar je bal en bereid je slag alvast voor terwijl je wacht. Denk vooruit: waar zet je je tas neer voor een soepele doorstroming naar de volgende hole? Zet deze aan de juiste kant van de green, zodat je vlot door kunt lopen.
🚶♂️ Draag de goede dingen bij je — Zorg dat je naast je pitchfork ook een of twee extra ballen op zak hebt. Als je een provisionele bal wilt slaan, sluit dan weer achteraan. Je hebt de bal al bij je.
⏳ Beperk zoektijd — Een bal kwijt? Zoek maximaal drie minuten (ook als je moet “hengelen”) en speel door. Zo houden we het spel in beweging.
🏌️♀️ Laat een snellere flight eventueel door — Als je achter je een snellere flight hebt, en er is een lege hole voor je, laat deze snellere flight dan door.
Dit kan door eerst zelf af te slaan en de flight achter je te informeren dat je ze wilt doorlaten.
Laat hen dan ook afslaan, en loop daarna samen op. De snelle flight speelt direct naar de green. Jullie kunnen doorspelen zodra het kan.
⛳ Bal opnemen na bogey +1 (PAR + handicapslagen + 1, d.w.z. als je geen stablefortpunten meer kunt halen) — Om het tempo erin te houden, is het goed om na een bogey +1 (dubbele bogey of meer) je bal op te pakken en verder te gaan. Zo blijft het spelplezier voor iedereen behouden.
(Als je een Q-kaart loopt: 11 noteren)
Met deze kleine aanpassingen zorgen we samen voor een fijne en soepele speelervaring.
Bedankt voor je medewerking!
🏌️♂️ Golfclub Meerssen: Samen golfen — samen doorstromen!
Mededelingen van het bestuur

Klachtenprocedure
In de ALV van 10 maart 2025 is de door het bestuur voorgestelde klachtenprocedure goedgekeurd.
De doelstelling van deze klachtenprocedure is om als club betere controle te krijgen over de behandeling van klachten. Wij hebben hiervoor de functie van klachtenfunctionaris in het leven geroepen. De klachtenfunctionaris beheert het klachtenproces van inzenden van een klacht tot en met het informeren van de klager over wat er met de klacht is gedaan. De inhoudelijke behandeling van de klachten ligt bij het bestuur of indien gepast bij een commissie.
Het bestuur is een klachtenfunctionaris aan het zoeken.
Op dit moment komen klachten via vele kanalen tot onze club. Dit is voor de beheersing van het proces een groot probleem. Daarom hebben we besloten dat klachten uitsluitend op één manier kunnen worden ingediend. En wel via het klachtenformulier op onze clubwebsite.
Het formulier dat hier verschijnt moet volledig worden ingevuld
Anonieme klachten zijn zo niet meer mogelijk. Klachten via e-mail e.d. mogen niet meer worden ingezonden.
Vernieuwd Huishoudelijk Reglement
In de ALV van 10 maart 2025 is ook het vernieuwde huishoudelijk reglement aangenomen. Dit geeft ons extra mogelijkheden om tegen ongewenst gedrag op te treden. We vertrouwen erop dat dat helpt om de rust in de club terug te brengen.
Ook hebben we in de ALV gemeld dat we in de loop van dit jaar gaan werken aan het vernieuwen van de statuten en het huishoudelijk reglement. Dit zal gebeuren in samenwerking met de NGF.
Het in de ALV vastgestelde Huishoudelijk Reglement
Dagvaarding van de vereniging
Op vrijdag 14 maart 2025 heeft een deurwaarder een dagvaarding van de vereniging Golfclub Meerssen met 54 bijlagen in het Clubhuis afgegeven op verzoek van “appellant 2” om te verschijnen op de zitting van de rechtbank Limburg, sector civiel, te Maastricht. De rechter wordt gevraagd ons bestuursbesluit van 20 november 2024 en het besluit van de Commissie van Beroep van onze club van 20 januari 2025 nietig te verklaren.
Wij hebben de bijstand van Paulussen Advocaten ingeroepen om binnen de gestelde tijd van zes weken een schriftelijk verweer te kunnen leveren tegen de aantijgingen. Helaas zal dit tot onvoorziene kosten voor onze vereniging leiden.
Leden die het bestuur willen helpen met het verdedigen van de clubbelangen met bijvoorbeeld schriftelijke verklaringen betreffende laakbaar gedrag worden verzocht zich te melden.
Onze mooie Golfbaan

- De baan is geknipt en geschoren, en daardoor “doorzichtiger” geworden.
- Alle T-boxen zijn vernieuwd.
- De borden op de T-boxen zijn geverfd en vernieuwd.
- Alle houten palen zijn geplaatst in een ijzeren paalhouder (voorkomt houtrot).
- Witte lijnen zijn getrokken (daar overheen geen draagzakken of trolleys) ter bescherming van de voorgreens.
- De oefenkooi is totaal gerenoveerd.
Vernieuwde Plaatselijke Regels

Plaatselijke Regels zijn golfregels die zijn aangepast voor onze baan. Ze hebben dezelfde status als de golfregels, d.w.z. ze gelden in wedstrijden en qualifying rondes. Je kunt ze vinden (op onze clubwebsite) via de QR-code die staat op de scorekaart en op de nieuwe borden bij de afslag.
Tijdelijke Plaatselijke Regels vind je op het publicatiebord bij ons Clubhuis.
Wat is “nieuw”?
- De“Out-of-Bounds-regel met 2 strafslagen” is opnieuw ingevoerd. Hierdoor hoef je bij een bal die Out of Bounds blijkt te zijn, of die je niet kunt vinden (verloren bal), niet terug naar de plek van je vorige slag. Je kunt verder spelen vanaf ongeveer de plek waar de bal uit de baan is gegaan of verloren is geraakt. Dat kost je wel twee strafslagen.
- De sproeikoppen dicht bij de greens mogen ontweken worden als ze op je speellijn liggen. Zie voor de details deze regel.
- De beide vijvers en het gebied er omheen (bij hole 9) is allemaal rode hindernis. Naast de normale ontwijkopties is er een extra dropping zone. Bedenk dat je de bal ook altijd mag spelen zoals die ligt! Dat geldt niet voor het gebied met de stenen tussen de vijvers, gemarkeerd met gele palen met een groene kop. Dat gebied mag niet betreden worden!
Stuur deze via een e-mail naar orh@golfclubmeerssen.nl
Doe mee met Meet & Play!

Ben je een nieuw lid (maximaal twee jaar lid) of ben je al wat langer lid en wil je op een ontspannen manier spelen en andere golfers leren kennen? Kom dan naar onze Meet & Play-middagen!
Elke twee à drie weken organiseren we een gezellige speelmiddag waarin je in een ontspannen sfeer negen holes speelt, andere leden ontmoet en, als je wilt, meer leert over de etiquette en regels van het golfspel.
Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig. Je wordt ter plekke ingedeeld in een flight van drie spelers.
Data en tijden
- Woensdag 9 april – inloop 14:00, start 14:30
- Zondag 27 april – inloop 14:00, start 14:30
- Donderdag 8 mei – inloop 14:00, start 14:30
- Zaterdag 24 mei – inloop 14:00, start 14:30
- Dinsdag 3 juni – inloop 14:00, start 14:30
Waar? — Gewoon op onze eigen golfbaan! De baan blijft open en onze flights worden ingevoegd tussen de overige spelers.
Geen gedoe met inschrijven, geen kosten — gewoon gezellig samen golfen! Tot snel op een Meet & Play-middag!
Golfregels — dit zijn de verschillen tussen stroke- en matchplay

In de meeste gevallen spelen golfers “gewoon” strokeplay. Maar denk je ook weleens aan een potje matchplay, zoals tijdens ons Matchplay kampioenschap? De verschillen tussen de twee spelvormen worden uitgelegd.
NGF speelrecht/contributie verzekering

Wil jij je speelrecht / club-contributie verzekeren? Dat kan voortaan via NGF verzekeringen. We lopen allemaal de kans dat we een lange periode niet kunnen spelen door een blessure of ziekte. Via deze NGF verzekering kun je dit risico afdekken. Het verzacht de pijn als golfer voor de periode dat je niet kunt spelen.
Voor twijfelaars kan deze verzekering de doorslag geven om lid te blijven of worden van je favoriete golf club. Deze verzekering is ontwikkeld in nauwe samenwerking met Allianz Partners, wereldwijd marktleider in reisverzekeringen en hulpverlening, en zeker in sport, de assurantietussenpersoon voor sportbonden.
Golflessen bij onze Golfpro

Het nieuwe golfseizoen begint. Nu is het de tijd om je golfspel bij te schaven. Ik bied je de kans om privé of in een groep te trainen. Spreek met wat vrienden af en spreek in overleg met mij de tijden af. Telefoon: 06 55 17 36 26
Onze Sponsoren

- Albert Heijn Dijkstra Bunde (Bunde)
- Bloemenhuis Hebe (Bunde)
- Bouwservice van der Heijden BV (Sittard)
- Café Sjiek (Maastricht)
- Drukkerij Maenen (Meerssen)
- Gasterij Goesting (Meerssen)
- Jumbo Golf (Kerkrade)
- Koenen en Co (Maastricht)
- Laura Makelaardij & Advies (Bunde)
- MAAK.eu makelaardij o.g. (Maastricht)
- Paulies en Co
- Slagerij Grooten (Meerssen)
- SOFA Restaurant (Maastricht)
- 't Bakhuis restaurant (Moorveld)
- Top Shelf Parket (Meerssen)
- Vissers Energy Group (Meerssen)
- Voetzorg Zuid Limburg (Bunde)
- Wyck Notarissen (Maastricht)


Dit is een publicatie van Golfclub Meerssen